Micro Hydro Power
 

Home Yelmotor Ruzgar Turbinleri Micro Hydro Power Mold Design and Production CNC Machining -CNC Isleme Ornek Isler -Samples Iletisim ContactUs MyBlog

 

Su Gücünden Elektrik Üretiminde Yanınızdayız

.

horizontal rule

 

Su gücü kullanılması suretiyle küçük ölçekli (Kendi Elektriğini Üret)  projelerinde,  geliştirilmiş kepçe tipi türbinle çözüm sunuyoruz. 
 

Türbin gür akan sular yerine AZ AKAN, AMA TAYZİKLİ AKAN SULAR (hortumdan çıkan su gibi) için geliştirilmiştir. Yüksekten, az olarak akan su sistemleri için uygundur. 

Grafiklte, akan su miktarı ve su yüksekliğine göre turbinden SÜREKLİ OLARAK alınabilecek güç belirtilmiştir. Yaz kış demeden, gece gündüz demeden SÜREKLİ olarak alınabilecek olan bir güçtür. Tabi kışın sular bol olduğundan çift boru sistemi ilen ( hatta 4'e kadar yolu var) iki kat daha fazla güç alırsınız.
 

Örneğin 1 kW gücü 10 saat boyunda sürekli olarak aldığınızda; 10 kWSaat elektrik üretmek anlamına gelir. Elektriğin kWsaati en son 36 kuruş idi. Vergiler v.s. 50 kuruşa gelse;
 

10 kWh x 0.50 TL = 5 TL elektrik kazancınız olur. 

1 Günde 1 kW x 24 Saat = 24 kW saat demektir. 

24 kW saat x 0,50 TL = 12 TL /günde elektrik faturasından kurtulmak
 

Bu da 365 gün  için  365 x 12 = 4380 TL kazanç anlamına gelir.
 

Amorti hesabını yukarıda verilen hesaba göre yapabilirsiniz. 1 kW xsaat referans olarak alınmıştır.

Su seviyesi düşük olan, bol su olarak akan (GÜLDÜR GÜLDÜR) sular için de farklı turbin tipi proje bazlı olarak sunulabilir.
 

Detayları telefonla öğrenebilirsiniz.